O nas

Naszym celem jest  psychologiczne i medyczne wsparcie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej : zmagają się z ciężkimi chorobami,  konfliktami emocjonalnymi, konsekwencjami  psychotraumy. 

Pomagamy w zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia fizycznego, w  rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych, utrudniających lub dezorganizujących życie, w nerwicach i depresjach,  w przypadku braku potomstwa u osób, u których nie stwierdza się przeszkód medycznych do posiadania dzieci, w chorobach psychosomatycznych lub podejrzanych o ich tło, w chorobach autoimmunologicznych i tych, z którymi medycyna konwencjonalna  nie daje sobie radę. 

Działamy w oparciu o doświadczenia medycyny  tradycyjnej i niekonwencjonalnej, psychologii klinicznej i nowoczesnych technik psychoterapeutycznych.  

Wykorzystujemy w naszej praktyce  innowacyjną aparaturę dla potrzeb diagnostyki psychologicznej oraz oceny adaptacyjnych możliwości  organizmu, jego zdolności do regeneracji,  aktywności zdrowotnej meridianów. Pozwala to  określić aktualne przeciążenia organizmu i  stan napięcia psychoemocjonalnego, wyjaśnić tło wielu chorób somatycznych i pomóc w ich leczeniu.

Naszym założeniem jest to, że u podłoża każdej choroby i dolegliwości zdrowotnej są głęboko ukryte konflikty emocjonalne, niewłaściwe nastawienia mentalne oraz brak spójności duchowej.

Spólka „Activus Aspectus. Laboratorium Innowacyjne” powstała z potrzeby serca i umysłu, aby wypełnić lukę  w połączeniu pomiędzy psychiką i  wymiarem cielesnym.

Activus Aspectus został założony przez lekarza-internistę i psychologa klinicznego z wieloletnim doświadczeniem i holistycznym podejściem do zdrowia człowieka.

Wchodzimy w skład Europejskiej Akademii Nauk Naturalnych w Hanowerze, Europejskiego Towarzystwa Badań  nad  Psychotraumą (European Society for Traumatic Stress Studies) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.